Gdzie zorganizować szkolenie, warsztaty, konferencję, zlot? Jak znaleźć idealne miejsce?

Załóżmy, że chcesz zorganizować warsztaty, book party, spotkanie z czytelnikami Twojego bloga, konferencję z duszą albo zlot fanów szydełkowania. Chcesz zobaczyć iskry radości w oczach uczestników. Wyobrażasz sobie te wszystkie rozmowy, wybuchy śmiechu, uściski na powitanie. Mentalne fajerwerki.

Od czego zacząć? Co myślisz o znalezieniu miejsca, którym zachwycisz się od pierwszego wejrzenia?

A teraz konkrety. Gdzie szukać idealnego miejsca na Twoje wydarzenie – nawet jeśli nie znasz miasta? Gdzie zorganizować szkolenie albo inne fajne wydarzenie?

gdzie zorganizować wydarzenie

Po pierwsze, zapytaj znajomych

Zadzwoń do kogoś, kto może znać fajne miejsca albo po prostu zadaj pytanie na Facebooku. Możesz zaoszczędzić sobie sporo czasu. Tylko pamiętaj, żeby pytać konkretnie. Oprócz zdania „Gdzie zorganizować szkolenie?”, zaznacz, jak dużej przestrzeni potrzebujesz (dla ilu osób), w jakim mieście, w jakiej okolicy, na czym zależy Ci najbardziej (na pysznej kawie, minimalistycznym wystroju a może na pięciu mikroportach z nagłośnieniem)?

 

Sprawdź inne wydarzenia w mieście

Stwórz koniecznie listę miejsc, gdzie odbywają się inne wydarzenia. Podobne i o całkiem innym charakterze. Szukasz lokalu dla stu osób? Zapisz sobie do sprawdzenia lokalizacje koncertów, konferencji, dużych spotkań z czytelnikami. Potrzebujesz małej i przytulnej przestrzeni warsztatowej? Sprawdź miejsca, gdzie odbywają się warsztaty rękodzieła, kameralne zajęcia jogi i kursy animatora.

Skąd masz wiedzieć, gdzie mają miejsce podobne wydarzenia? Masz kilka możliwości, szukaj:

  • w grupach z wydarzeniami w danym mieście na Facebooku (np. „Szkolenia Trójmiasto” albo „Wydarzenia w Krakowie”)
  • na portalach z lokalnymi wydarzeniami, np. naszemiasto.pl, cojestgrane.pl – znajdziesz je wpisując w Google np. „wydarzenia Wrocław”
  • po prostu wygoogluj „koncerty Poznań”, „warsztaty rękodzieła Katowice”

 

Korzystaj z wyszukiwarki grafiki

Zależy Ci na konkretnym wyglądzie miejsca? Jeśli szukasz na przykład dużej, jasnej przestrzeni z ogromnymi oknami, to skorzystaj z wyszukiwarki grafiki. Wpisz w Google np. „kawiarnia Wrocław” i przełącz na wyniki w formie grafik. Przejrzyj zdjęcia i sprawdź, skąd pochodzą te, które Ci się podobają. Ja znalazłam w ten sposób świetne miejsce na spotkanie Klubu Pań Swojego Czasu w Katowicach – Kawiarnię za Szybą.

 

Poszukaj na mapie

Jeśli szukasz miejsca w konkretnej okolicy, to użyj mapy Google. Przybliż mapę na tyle, żeby pokazały się wizytówki lokalnych firm i instytucji. Zachowaj widok z góry i prześledź okolicę w poszukiwaniu klubów fitness, szkół tańca, kawiarni i innych miejsc, które cię interesują.

 

Przejrzyj różne opcje

Szukasz sali na warsztaty ruchowe?

Przyjrzyj się szkołom tańca, klubom fitness, szkołom jogi, podstawówkom, gimnazjom i liceom z własnymi salami gimnastycznymi, domom kultury, szkołom baletowym, uczelniom wyższym z własnym centrum sportowym.

Potrzebujesz sali szkoleniowej?

Sprawdź sale szkoleniowe do wynajęcia (łatwe do znalezienia w Googlach), coworkingi, miejsca warsztatowe, instytucje kultury, biblioteki, szkoły językowe, hotele z niedużymi salami konferencyjnymi, inkubatory przedsiębiorczości.

Interesuje Cię sala konferencyjna?

Poszukaj na uczelniach wyższych, w hotelach i centrach nauki.

 Gdzie zorganizować szkolenie, targi lub konferencję? Wiesz już, jak zacząć poszukiwania. Poczuj się jak detektyw. Albo dziennikarz śledczy. Szukaj, zrób sobie listę i zakreśl miejsca, które spełniają większość wymagań. A jak wybrać spośród tych kilku przestrzeni? O tym przeczytasz w moim darmowym poradniku. Pobierz go tutaj, jeśli chcesz.

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam Ci tym wpisem. Daj mi proszę znać, co myślisz. Przydatne/ zbyt oczywiste/ za dużo na raz, a może czujesz niedosyt? Jestem ogromnie ciekawa Twojego zdania!

Pomogę Ci!

Na początek pobierz mój darmowy poradnik o tym, jak zorganizować fajne wydarzenie w małym, kreatywnym biznesie.

Marzysz o tym, żeby zlecić komuś czasochłonne poszukiwania sali, dogrywanie szczegółów i inne sprawy organizacyjne? Chętnie się tym zajmę! Ty skupisz się spokojnie na merytorycznym przygotowaniu i zaoszczędzisz ogrom czasu. Sprawdź, jak możemy współpracować.

Wolisz zorganizować swoje wydarzenie samodzielnie, ale z przewodnikiem? Poprowadzę Cię krok po kroku i pokażę Ci jak sprawnie zorganizować dobre warsztaty! Weź udział w moim kursie online Zorganizuj swoje pierwsze warsztaty!

14 komentarzy for “Gdzie zorganizować szkolenie, warsztaty, konferencję, zlot? Jak znaleźć idealne miejsce?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *