Zarabiam, robiąc to co kocham!

Bez Latającej Szkoły nie byłoby marki Ania organizuje ani tej strony. Nie byłoby też Bajli w dzisiejszej postaci. Ale zacznijmy od początku.

Kiedy w styczniu 2012 zakładałam swoją firmę miałam dotację, sporo pomysłów, dobrych chęci, mylnych przekonań i bardzo mało wiedzy o rozwijaniu biznesu, budowaniu marki, sprzedaży czy promocji.

Byłam uparta i z pomocą wielu osób stworzyłam w Bajli przyjazne miejsce. Przewinęła się przez nie cała masa świetnych ludzi i przeróżnych warsztatów – od haftu sutasz, przez samoobronę, po pisanie żartów. Było dużo śmiechu, cudownych znajomości, rozmów, chwil zwątpienia, sporo pracy i mało pieniędzy.

Wtedy trafiłam do Latającej Szkoły dla Kobiet. Agata Dutkowska ogłosiła, że szuka kogoś, kto pomoże jej zorganizować pierwszy Zlot – inspirujące i łapiące za serce spotkanie dla dwustu kobiet. Dzięki temu rozpoczęła się nasza współpraca. Byłam w swoim organizacyjnym żywiole i do tego korzystałam z zajęć w ramach stacjonarnej edycji szkoły. Rok później wzięłam jeszcze udział w szkole online – z jednym, energetyzującym spotkaniem w Warszawie.

Teraz puszczam wieści dalej w świat! Mnie Latająca Szkoła pomogła podjąć najlepsze decyzje w biznesowym życiu.

Uczennice Latającej szkoły dla Kobiet.
Fot. Agnieszka Majewska

Do rzeczy. Co dała mi Latająca Szkoła dla Kobiet Agaty Dutkowskiej?

Biznesowe olśnienie

Dzięki szkole doznałam biznesowego olśnienia. Już po przesłuchaniu pierwszego nagrania coś mi się przestawiło w głowie, otworzyły mi się szerzej oczy i w końcu zobaczyłam więcej możliwości.  Zrozumiałam, że nie muszę wynajmować na stałe lokalu. Przez kilka poprzednich lat własna sala warsztatowa wydawała mi się podstawą bajlowego biznesu. Nie wyobrażałam sobie nawet Bajli bez lokalu przy Starowiślnej. Mocno wzięłam sobie do serca latającą zasadę „bój się rób” i podpisałam wypowiedzenie umowy najmu. Jak tylko podjęłam decyzję,  uruchomiłam w sobie kreatywność.  Już nie blokowałam pomysłów tym, że i tak nie mam czasu, żeby je realizować. Zyskałam ogromną swobodę i szersze spojrzenie na możliwości. To już była prosta droga do wartościowych i dochodowych szkoleń w Bajli i do Ania organizuje.

Latające wsparcie

Druga największa wartość, jaką wyniosłam ze szkoły, to niesamowite wsparcie – od Agaty i uczestniczek. Widziałam oszałamiające burze mózgów, dzielenie się pomysłami, dobrymi praktykami i bardzo osobistymi historiami, z których wszystkie możemy wyciągnąć lekcję.

Stop

Przekonałam się, jak ważne jest podjęcie decyzji o tym, czego NIE będę robić. Jednym z zadań w szkole było przygotowanie listy takich rzeczy. Chodziło o to, żeby raz na zawsze przestać robić to, do czego nie jestem przekonana, co zabiera energię i nie przynosi rezultatów. Cóż, historię o rezygnacji ze stałego lokalu przy Starowiślnej już znasz. Po roku wiem, że to była najlepsza decyzja!

Last but not least – inne lekcje, jakie wyniosłam ze szkoły

Dowiedziałam się, jak ważne jest podążanie za swoimi super mocami i korzystanie z nich budując biznes. Pięty achillesowe pomagają stawiać kroki do przodu, a swoje słabe strony można wykorzystać jako bodziec do rozwoju. Słuchanie potencjalnych klientów i odpowiadanie na ich potrzeby to podstawa. Strategiczne podejście do poszerzania bazy odbiorców jest super! Można traktować promocję swojej działalności jak przyjemną zabawo – grę. Bój się i rób.

 

Pomogę Ci!

Poprowadzę Cię krok po kroku i pokażę Ci jak sprawnie zorganizować dobre warsztaty! Weź udział w moim kursie online Zorganizuj swoje pierwsze warsztaty!

 

Fot. Agnieszka Majewska – fotografuje, gotuje, nie truje i rapuje!

6 komentarzy for “Zarabiam, robiąc to co kocham!”

says:

Cudnie, że są takie miejsca, że są tacy ludzie. Dobrze jest czytać o takich kobietach i widzieć na zdjęciach ten entuzjazm, tę moc w kobietach. Cieszę się, że tak dalece sięgamy po marzenia, realizujemy siebie. Korzystamy z netu i rozwijamy siebie, nie rezygnując ani z ambicji zawodowych, ani z pragnień serca o rodzinie i bliskości. Śmieje mi się gęba – że tak powiem 😉 – widząc ten wpis. Pozdrawiam serdecznie!

says:

Dla mnie najbardziej owocny z tego typu inicjatyw jest kontakt z innymi dziewczynami, które nie boją się realizować swoich marzeń. to daje dużo motywacji i energii do działania. A do tego nie rzadko jest to tez świetna inspiracja do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *