Po co organizować wydarzenia na żywo w biznesie online?

Wiesz, co uważam za największy luksus? To, że mogę pracować tylko z osobami, które lubię, cenię, inspirują mnie i mogę się od nich uczyć. W ciągu ostatniego roku miałam okazję organizować wydarzenia na żywo dla super kobiet, które prowadzą biznes online. Na co dzień przygotowują świetne kursy internetowe, tworzą webinary, piszą poradniki, posty blogowe, nagrywają podcasty, prowadzą profile na Facebooku.

Oprócz tego, od czasu do czasu, decydują się organizować wydarzenia na żywo dla swoich odbiorców. Przyjrzyjmy się razem kilku przykładom i sprawdźmy, co takie wydarzenia wnoszą do biznesu online.

 

Zlot Latającej Szkoły dla Kobiet

W styczniu 2017 miałam okazję (już trzeci raz) koordynować organizację Zlotu. To trzydniowe święto dla dwustu pięćdziesięciu kobiet. Było „Męskie gadanie”, specjalne spacery tematyczne, poranek przyjemności, pop-up school, wielka gala Zlotu złożona z trzech aktów i niedzielne Latające Dywany. Fajerwerki, iskry, rozmowy, śmiech, wzruszenie, złote korony i zeszyty, konfetti, kręgi i wiele, wiele więcej.

Jak Zlot wspiera działania Agaty Dutkowskiej i jej Latającej Szkoły?

 • integruje społeczność zgromadzoną wokół Latającej Szkoły,
 • sprawia, że uczestniczki kojarzą Szkołę ze wsparciem, mądrością i  poruszającymi spotkaniami z innymi kobietami,
 • przez kilka kolejnych miesięcy po Zlocie emocje nie opadają, uczestniczki mówią o Agacie i Szkole, polecają ją sobie wzajemnie,
 • przyciąga nowe odbiorczynie,
 • przekonuje kolejne ambasadorki marki, angażuje inne kobiety (m.in. prelegentki, prowadzące, wolontariuszki, drużyna organizacyjna), które potem polecają dalej działania Agaty,
 • przyczynia się do wzrostu zainteresowania i sprzedaży Latającej Szkoły online, czyli rocznego kursu dla kobiet, które chcą zarabiać robiąc to, co kochają.

 

Spotkania Klubu Pań Swojego Czasu

Zajmowałam się organizacyjną stroną spotkań Klubu Pań Swojego Czasu w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. To kilkugodzinne warsztaty z Olą Budzyńską, pogaduchy i odpowiedzi na pytania przy kawie dla ok. 100 kobiet. Panuje na nich bardzo przyjazna, luźna atmosfera.

Jak spotkania Kluby wspierają działania Pani Swojego Czasu?

 • integrują społeczność zgromadzoną wokół PSC, sprzyjają dzieleniu się doświadczeniami,
 • zbliżają Olę do czytelniczek, pozwalają na zacieśnienie więzi i zmniejszenie dystansu,
 • utrwalają pozycję ekspertki,
 • przyciągają nowe odbiorczynie – uczestniczki przyprowadzają na spotkania swoje koleżanki, siostry, itp.,
 • przekonują kolejne ambasadorki marki,
 • przyczyniają się do sprzedaży kursów online i fizycznych produktów PSC – pozwalają na żywo rozwiać wszelkie wątpliwości, dotknąć, uzyskać odpowiedzi na pytania, ułatwiają niezdecydowanym podjęcie decyzji.

 

Szkolenia „Ty i Twoja marka online”

Miałam przyjemność pracować z Joanną Ceplin  przy szkoleniach w Krakowie, Wrocławiu, Gdyni i Poznaniu. W każdym z nich brało udział ok. 100 osób zainteresowanych budowaniem swojej marki w Internecie i wykorzystaniem social mediów do rozwijania biznesu.

Jak szkolenia wspierają działania Joanny Ceplin?

 • przyciągają nowych odbiorców,
 • utrwalają pozycję ekspertki,
 • pomagają przekonać nowych ambasadorów marki,
 • pełnią rolę naturalnej promocji działań Asi – podczas szkoleń uczestnicy w ramach ćwiczenia nowo zdobytych umiejętności są zachęcani do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć, filmików i relacji,
 • przyczyniają się do sprzedaży produktów fizycznych i kursów online.

 

To co, organizować wydarzenia na żywo czy nie?  Spotkania, które są dobrze przygotowane i dopasowane do odbiorców, mogą przynieść masę korzyści dla Twojej marki i zgromadzonej wokół niej społeczności. Pamiętaj, zawsze możesz zacząć od mniejszych wydarzeń albo poprosić mnie o pomoc w organizacji tych większych i bardziej skomplikowanych!

 

A Ty, jakie masz doświadczenia? Próbowałaś (próbowałeś) łączyć biznes online z fajnymi wydarzeniami na żywo?

 

 

Pomogę Ci!

Zorganizuję Twoje wydarzenie! Ty rozwijaj spokojnie swój kreatywny biznes, a ja zajmę się koordynacją konferencji, zlotu, szkolenia, spotkania z czytelniczkami bloga albo warsztatów. Sprawdź szczegóły takiej współpracy!

2 komentarze for “Po co organizować wydarzenia na żywo w biznesie online?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *