Pomysły na niecodzienny dzień otwarty

Prowadzisz miejsce warsztatowe albo myślisz o jego założeniu? A może nie masz stałego lokalu, ale prowadzisz biznes online, bloga, robisz ceramikę, przygotowujesz szkolenia, masz kanał na YouTubie albo uczysz tańca?  Zorganizuj dzień otwarty! Przyciągnij do Twojej marki nowych ludzi, pokaż im to, co robisz, daj spróbować i przekonać, że warto zostać z Tobą na dłużej.

Pamiętaj, żeby dopasować dzień otwarty (miejsce, czas, program i atrakcje) do potrzeb Twojej grupy docelowej.

Nie masz własnego lokalu? Nic straconego! Możesz spokojnie zorganizować spotkanie w zaprzyjaźnionej kawiarni lub pracowni, w plenerze, w domu kultury, w wynajętej sali warsztatowej. Masz ogrom możliwości!

 

Podrzucam Ci kilka moich sugestii. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię któryś pomysł na dzień otwarty i stworzysz własne fajne wydarzenie!

 

Warsztatowa wycieczka

Kiedyś w mojej Bajli zorganizowałam dzień otwarty w formie wycieczki z przygodami. Uczestnicy dostali rozpisany plan atrakcji –  o danej godzinie mieli pojawić się w określonym miejscu –  w każdym brali udział w innych warsztatach, na końcu docierali do Bajli. Wszystkie miejsca były w okolicy krakowskiego Kazimierza. Uczestnicy odwiedzili m.in. teatr Sztuka na Wynos i ogród botaniczny. Mieli okazję spróbować jogi śmiechu, salsy, warsztatów kreatywności z humorem i samoobrony. (To był akurat świetny pomysł ale mam na swoim koncie kilka mniej udanych, o których możesz poczytać w poprzednim wpisie)

 

Piknik

Jeśli dysponujesz ogrodem albo tarasem, możesz zorganizować piknik! W trakcie daj ludziom spróbować tego, czego uczysz. Pozwól im poczuć to, co oferujesz – zatańczyć, poćwiczyć, potrenować nową umiejętność. Możesz przygotować koce, lemoniadę,  grill, zaprosić kawiarnię z przenośnym stoiskiem z ciastami albo jakiś foodtruck.

Nie masz swojego ogrodu? Poszukaj! W Krakowie są np. ogrody społeczne. Możesz też postarać się o zgodę (w Krakowie Zarządu Zieleni Miejskiej) o użyczenie parku albo umówić się z zaprzyjaźnioną kawiarnią z ogrodem.

Pamiętaj, stwórz plan awaryjny na wypadek deszczu albo upału.

Jako inspirację podrzucam Ci bardzo fajny piknik z aerial jogą (taką latającą jogą na szarfach). Dziewczyny z Meli Melo zorganizowały go w Krakowskim Ogrodzie Społecznym. Było świetnie!

 

Wyjdź do ludzi

Mam dla Ciebie jeszcze jeden pomysł na dzień otwarty. Możesz zorganizować pokaz lub lekcję tańca, sztuk walki, rękodzieła albo happening w przestrzeni publicznej. Dołącz do jakiejś imprezy plenerowej albo uzyskaj zgodę zarządcy terenu (zapytaj w Zarządzie Zieleni Miejskiej albo Urzędzie Gminy). Pokaż ludziom to, co robisz i daj im szansę spróbować.

Warto zadbać o rozgłos i poinformować lokalne media, żeby napisały o akcji i pomogły zaprosiły uczestników.

Bardzo fajny przykład tanecznej akcji w przestrzeni miejskiej Tańcz tu i teraz – akcja Ani Protas ze Szkoły Tańca Prima Dance.

 

Mini targi

Połącz siły z innymi biznesami, które są skierowane do tej samej grupy docelowej. Najlepiej, jeśli Wasze oferty będą się nawzajem uzupełniać.  Możecie razem zorganizować mini targi – zgromadzić ludzi w jednym miejscu (typu park, dom kultury, duża przestrzeń klubo-kawiarni).  Przygotujcie małe stoiska, krótkie warsztaty albo pokazowe lekcje. Zawsze przyda się też stoisko zaprzyjaźnionej kawiarni, żeby uczestnicy mogli się posilić.

 

Impreza

Prowadzisz szkołę językową skierowaną do młodych ludzi? Może zorganizujesz imprezę, wieczór filmowy, karaoke w języku, którego uczysz albo wieczór ze stand-up’em po angielsku (znam fajnych komików) 🙂 Potencjalni kursanci mogliby poznać lektorów i zobaczyć, że tworzycie fajną ekipę. Możesz też podarować uczestnikom kupony zniżkowe albo specjalną, ograniczoną w czasie ofertę dołączenia do kursu.

 

Mam nadzieję, że znajdziesz na tej liście coś dla siebie i zorganizujesz świetne wydarzenie! To co, jaki jest Twój pomysł na dzień otwarty? Daj znać w komentarzu!

 

 

Pomogę Ci!

Prowadzisz miejsce warsztatowe, szkołę tańca, szkołę językową, salę szkoleniową i potrzebujesz zmian? Chcesz dopiero założyć swoje miejsce, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Umów się ze mną na konsultację!

 

Photo from Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *