Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Gdański Festiwal Literatury dla Dzieci w listopadzie 2018 składał się z pięciu dni spotkań autorskich, warsztatów i czytanek po zachodzie słońca. Cieszę się, że mogłam dołączyć do drużyny organizacyjnej w piątej edycji – szlaki były już utarte, odbiorcy czekali tylko na uruchomienie zapisów, a instytucje chętnie podejmowały z nami współpracę.

W ciągu kilku miesięcy przygotowań i w trakcie realizacji pełniłam funkcję koordynatorki produkcji. Kontaktowałam się z autorami i ilustratorami, żeby zaprosić ich do udziału, ustalić terminy, szczegóły spotkań, dojazdy i noclegi. Dbałam o to, żeby prowadzący warsztaty mieli zapewnione odpowiednie materiały plastyczne. Kontaktowałam się z instytucjami – naszymi partnerami, żeby dograć szczegóły współpracy i zaplanować wydarzenia. Dbałam o to, żeby materiały promocyjne miały odpowiednie logotypy i żeby na czas zostały zaprojektowane, zatwierdzone, wydrukowane i dostarczone do Gdańska. 

Jestem bardzo dumna z tego, że mogłam zorganizować wydarzenia m.in. na Stadionie Energa Gdańsk, w Operze Bałtyckiej, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, na Patio Akademii Sztuk Pięknych czy w mojej ulubionej Sztuce Wyboru.

Ogromnie doceniam zaangażowanie współorganizatorów, czyli Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Pracują tam cudowni, pomocni, profesjonalni ludzie! Wolontariusze i inni partnerzy Festiwalu też spisali się na medal. Cieszę się ze współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury, Kinem w Trampkach, Międzynarodowy  Centrum Kultury w Krakowie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku i innymi fajnymi instytucjami.

Równolegle pracowałam też nad przygotowaniem krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Z powodu problemów zdrowotnych musiałam oddać projekt w dobre ręce tuż przed realizacją. Tak czy siak, jestem bardzo zadowolona ze współpracy m.in. z Ogrodem Botanicznym UJ, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Podgórza i Forum Designu.

Ogromnie dziękuję drużynie Fundacji Burza Mózgów za zaufanie, dobrą współpracę i godziny spędzone razem w festiwalowym biurze!

 

Zobacz więcej zdjęć na stronie Festiwalu!

 

Konkrety:

  • Dla kogo: Fundacja Burza Mózgów
  • Kiedy: 6 – 10 listopada 2018
  • Gdzie: Gdańsk – Instytut Kultury Miejskiej, Stadion Energa Gdańsk, Opera Bałtycka, Gdański Teatr Szekspirowski, Patio Akademii Sztuk Pięknych, Sztuka Wyboru, Nadbałtyckie Centrum Kultury – Centrum św. Jana, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
  • Liczba uczestniczek i uczestników: ok. 900 osób
  • Pakiet: Fajerwerki

Zorganizuję Twoje wydarzenie!

Chcesz przygotować konferencję, szkolenie, warsztaty, spotkanie z czytelnikami bloga, zlot albo inne fajne wydarzenie? Skup się na tym, co potrafisz najlepiej, a mnie zostaw sprawy organizacyjne.

  Sprawdź szczegóły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *