10 Najdroższych jachtów na świecie

Biznes i szkolenia

Świat bardzo się zmienia, w przeszłości ludzie wydawali pieniądze na różne działania, ale teraz możemy zobaczyć ludzi wydających pieniądze na zakup samochodów, domów itp. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która czyni ludzi bogatymi, a jest nią jacht.

Jeśli zastanawiasz się, ile wart jest jacht? Cóż, odpowiedź jest taka, że zależy to od jakości i ceny jachtu. Istnieją różne rodzaje jachtów jak mega jachty, super jachty, luksusowe jachty itp.

Oto 10 najdroższych jachtów na świecie.

Pentruik, najdroższy jacht na świecie, kosztował 350 milionów dolarów. Jest to jacht o długości 100 metrów i posiada 7 poziomów. Jest własnością rosyjskiego miliardera i został zaprojektowany przez Jeana Nouvela.

Kolejny jacht nosi nazwę “The Spirit of Ecstasy”, który kosztował 250 milionów dolarów. Łódź ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych i jest największym jachtem wszech czasów.

Trzeci jacht nosi nazwę ‘The One’. Jest to jedyny jacht tego typu, o długości 400 metrów i szerokości 40 metrów.

Następny jest ‘The Lady of the Lake’. Jest to największy jacht świata i jest wart 150 milionów dolarów.

Czwarty jacht nosi nazwę ‘The Sea Diamond’. Właścicielem tego jachtu jest Amerykanin i jest on jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

‘The Pearl’ to piąty jacht na świecie. Ma on powierzchnię 1450 metrów kwadratowych i jest jednym z największych jachtów na świecie.

Szóstym jachtem jest ‘The Gavino’. Ten jacht kosztuje 150 milionów dolarów i jest to super jacht o powierzchni 150 metrów. Jego właścicielem jest miliarder z Arabii Saudyjskiej.

Siódmy jacht to ‘Maiden Voyage’, który kosztował 100 milionów dolarów. Ten jacht został zbudowany w 2015 roku i jest to pierwszy super jacht na świecie.

Następny jacht nazywa się “The Sea Diamond II” i jest własnością rosyjskiego miliardera Viktora Vekselberga. Ten jacht kosztował 80 milionów dolarów i jest drugim co do wielkości jachtem na świecie.

Ostatnim jachtem na liście jest “Nautica Seaway”. Ten jacht kosztuje 55 milionów dolarów i jest megajachtem. Jest własnością brazylijskiego miliardera.

Wnioski:

Widzieliśmy, że koszt jachtu zależy od wielkości, luksusu i jakości. Jeśli myślisz o kupnie jachtu to możesz przejść przez wyżej wymienione jachty i poznasz ich cechy.