10 prostych kroków do zostania guru poduszki medytacyjnej

Biznes i szkolenia

Większość ludzi, którzy żyją w dużych miastach, takich jak Londyn, Paryż, Nowy Jork itp. słyszała o słowie “medytacja”, ale nie wiedzą, jak medytować. Można zobaczyć ludzi praktykujących medytację w różnych formach, ale jeśli naprawdę chcesz zostać guru poduszki medytacyjnej, to musisz praktykować medytację regularnie.

Medytacja to sztuka odprężania umysłu i wchodzenia w głęboki stan relaksu. Kiedy jesteś zrelaksowany, jesteś gotowy, aby dostać się do przepływu medytacji. Jeśli jesteś zainteresowany staniem się guru poduszki medytacyjnej, to musisz regularnie praktykować medytację. Będziesz zaskoczony wiedząc, że medytacja jest najbardziej skuteczną formą łagodzenia stresu i pomaga w zmniejszeniu lęku, depresji i wielu innych zaburzeń psychicznych.

Jeśli myślisz, że medytacja jest trudna i nie możesz zrobić tego sam, to jesteś w błędzie. Możesz praktykować medytację w dowolnym miejscu i czasie. Jedyne co musisz mieć to miejsce do siedzenia, gdzie nie będzie Ci przeszkadzać. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i nie masz zbyt wiele czasu, to możesz spróbować medytować podczas przerwy na lunch. Jeśli jesteś studentem, to możesz praktykować medytację w swojej sali lekcyjnej. W rzeczywistości nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na zakup poduszek medytacyjnych, ponieważ istnieją różne poduszki medytacyjne dostępne na rynku.

Tam są wiele różni sposoby medytować, ale ty tylko znajdujesz najlepszy sposób medytować gdy ty jesteś relaksujący i gotowy uczyć się coś nowego. To jest to samo, co uczenie się jakiejkolwiek innej umiejętności, trzeba ją najpierw przećwiczyć. Oto kilka wskazówek dotyczących medytacji, dzięki którym staniesz się guru poduszki medytacyjnej.

Zacznij od małego

Jeśli jesteś początkujący, to trudno będzie Ci zacząć. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest wybranie spokojnego miejsca, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Na przykład, jeśli mieszkasz we wspólnym mieszkaniu, wtedy możesz zacząć swoją medytację w cichym kącie, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Jeśli mieszkasz sam, wtedy możesz zacząć swoją medytację w sypialni. Kiedy poczujesz się komfortowo z tym procesem, możesz przenieść się w inne miejsce.

Naucz się oddychać

Oddychanie jest najważniejszą częścią medytacji i może pomóc ci w osiągnięciu celu medytacji. Większość ludzi nie wie, jak prawidłowo oddychać podczas medytacji. Tak więc, należy najpierw nauczyć się kontrolować swój oddech, a gdy będziesz już wygodny, nauczysz się puszczać myśli i uczucia i dostaniesz się do przepływu medytacji.

Skup się na swoim oddechu

Jak powiedziałem powyżej, że oddychanie jest najważniejszą częścią medytacji, więc musisz skupić się na swoim oddechu podczas medytacji. Możesz liczyć liczbę oddechów lub po prostu skupić się na powietrzu, które wchodzi i wychodzi z nozdrzy. Jak nauczysz się koncentrować na swoim oddechu, poczujesz efekt medytacji i zaczniesz wchodzić w przepływ medytacji.