Dzień otwarty – ciekawe pomysły na dni otwarte szkoły

Biznes i szkolenia

Każdego roku można zauważyć, że dzieci są zajęte nauką, a rodzice pracą. Ze względu na ten napięty harmonogram, dzieci nie są w stanie spędzić czasu ze swoimi przyjaciółmi. Rodzice również nie są w stanie poświęcić czasu dla siebie.

Ale teraz nie musisz się martwić o dzieci, ponieważ będą one miały możliwość gry i zabawy podczas dni otwartych szkoły.

Tak więc, jeśli planujesz zorganizować dzień otwarty dla swojej szkoły, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci stworzyć udane wydarzenie.

1. Dobrze przygotuj swoich uczniów

Jeśli organizujesz dzień otwarty dla swojej szkoły, to upewnij się, że dobrze przygotujesz swoich uczniów przed tym wydarzeniem. Przygotuj ich do obecności w dniu otwarcia.

Możesz poprosić uczniów o podzielenie się swoimi zainteresowaniami i hobby. Przygotuj dla nich mały prezent i wyślij go przed wydarzeniem. Możesz również poprosić uczniów o napisanie krótkiego artykułu na ich ulubiony temat.

2. Zaplanuj swoje wydarzenie

Planowanie wydarzenia jest bardzo ważne, ponieważ pomoże Ci to stworzyć udane wydarzenie. Zrób listę rzeczy, które chcesz zawrzeć w swoim wydarzeniu. Pomoże ci to uczynić wydarzenie bardziej efektywnym.

3. Zorganizuj quiz

Zorganizowanie quizu pomoże Ci uczynić wydarzenie bardziej interesującym. Możecie zrobić plakat i wywiesić go przy wejściu do szkoły.

4. Przyznajcie nagrody

Możesz nagrodzić najlepszego ucznia, najlepszego nauczyciela, najbardziej ulepszonego ucznia i najbardziej kreatywnego ucznia. Możesz również przyznać nagrodę uczniowi, który jest najbardziej odpowiedzialny za szkołę.

5. Zaproś rodziców i nauczycieli

Zaproszenie rodziców i nauczycieli sprawi, że impreza będzie ciekawsza. Możesz wcześniej zaprosić nauczycieli i poprosić ich o podzielenie się z dziećmi swoimi doświadczeniami.

6. Stwórz ścianę fotograficzną

Stworzenie ścianki fotograficznej sprawi, że impreza będzie bardziej interesująca. Możesz zaprosić rodziców, aby klikali zdjęcia z uczniami.

7. Baw się dobrze

Dni otwarte szkoły odbywają się zazwyczaj w miesiącu maju. Pogoda jest ładna i można urządzić piknik. Możesz również zaprosić sąsiadów i przyjaciół na swoje wydarzenie.

Wnioski:

To kilka ciekawych pomysłów na dni otwarte szkoły. Jestem pewien, że spodoba Ci się pomysł na zabawę z dziećmi.